Dziś jest: sobota, 28-05-2022
Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

3. „KLASYK ANNOGÓRSKI”

Road Maraton 2016.jpeg

7 maja br. w Gminie Leśnica odbył się 3. „Klasyk Annogórski” zaliczany do klasyfikacji górskiej ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton oraz Pucharu Polski i Czech w kolarstwie szosowym SPAC - Road Maraton. Impreza odbyła się przy wsparciu organizacyjnym ze strony Urzędu Miejskiego w Leśnicy, Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz jednostek OSP z terenu Gminy Leśnica.

Z Leśnickiego rynku wystartowało prawie 400 kolarzy z Polski i Czech. Licząca 83 km trasa oparta była na pętli - rundzie pokonywanej kilka razy przez miejscowości: Leśnica, Poręba, Kadłubiec, Wysoka, Góra Św. Anny, Leśnica. Tym razem meta (pomiar czasu) usytuowana była w najwyższym punkcie góry, na drodze powiatowej przy rynku. 

Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się o godz. 17.00 na rynku w Leśnicy. Dokonali jej zastępca burmistrza Leśnicy Andrzej Iwanowski, kierownik zawodów Wiesław Legierski oraz medalistka olimpijska Natalia Czerwonka. Wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie internetowej www.roadmaraton.pl.

Zobacz zdjęcia